Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Fotogalerie

lerostenahled
Letná roste 27. 5. 2017
Festival Letná roste – městské zahradničení má zelenou!
cukr_nahled
Cukrářské slavnosti 13. 5. 2017
Oslava cukrářského řemesla vnímaná všemi smysly.
nahled
Vernisáž výstavy Kouzlo historické techniky 26. 4. 2017
Výstava prací studentů katedry architektury, studijního programu Architektura a stavitelství pražského ČVUT.
DZ_nahled
Den Země 24. 4. 2017
Stejně jako v loňském roce i letos jsme se zapojili do akce Prahy 7 Den Země 2017.
Byl_nahled
Bylinkový den v muzeu 22. 4. 2017
Prodej sazenic a semen, sušených bylinek a čajů, workshopy pro děti – výroba herbářů a sázení rostlin, přednášky, prezentace pěstitelů, bylinková literatura i to byl Bylinkový den v muzeu.
vel_nahled
Velikonoce v muzeu 7. 4. 2017
Pletení pomlázek, zdobení vajec voskovou reliéfní batikou, vyřezávání oveček s řezbářem, výroba píšťalek z vrbových prutů, výstava kraslic, vystoupení souboru Děcka ze Skoronic u Kyjova či výtvarné dílničky s lektory – to vše byly Velikonoce v muzeu.
DSC01526_m
Tisková konference Ostrava (30. 3. 2017)
Fotogalerie tiskové konference k připravované pobočce Národního zemědělského muzea v Ostravě v oblasti Dolních Vítkovic za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky, náměstka primátora Ostravy Zbyňka Pražáka, generálního ředitele Vítkovice Holding, a. s., Jana Světlíka, architekta Milana Šramla a náměstků generálního ředitele NZM Antonína Šimčíka a Zdeňka Vícha. Tisková konference se konala přímo v hale bývalé […]
klukovsky_sen_NZM_caslav_2017_05_m
Klukovský sen 2017
Fotogalerie druhého ročníku výstavy Klukovský sen v muzeu zemědělské techniky Čáslav.     Více informací o výstavě
letensky_nahled
Letenský masopust 25. 2. 2017
Krásné počasí, nadšení rodiče i děti a spousta zábavy – takový byl letošní Letenský masopust.
LP_nahled
Letenské prase 28. 1. 2017
Na akci Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu zavítalo více než 2500 návštěvníků.
mysl_nahled
Vernisáž expozice MYSLIVOST 20. 12. 2016
Slavnostní vernisáží za přítomnosti ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ing. Zdeňka Nováka, státního tajemníka, Mgr. Jiřího Čižinského, starosty MČ Praha 7, Mgr. Karla Ksandra, generálního ředitele Národního technického muzea a dalších vzácných hostů jsme otevřeli novou expozici Myslivost.
mik_nahled
Mikuláš v muzeu 4. 12. 2016
Andělé Divadla Kvelb a mikulášská nadílka přilákaly do Národního zemědělského muzea téměř osm stovek malých i velkých návštěvníků.
dsc_5308
Advent 2016 na Ohradě
Již podruhé hostil lovecký zámek Ohrada adventní dílny. O prosincových nedělích tvořili malí i velcí návštěvníci dílen adventní věnce, svícny, ozdoby nebo betlém.   O první adventní neděli jsme vyráběli vánoční svícny a adventní věnce.   Druhá adventní neděle voněla perníkovým kořením.   Návštěvníci třetí adventní neděle si mohli odnést vlastnoručně vyrobený betlém.
husa_nahled
Letenská husa 12. 11. 2016
Jubilejní X. ročník Letenské husy a Koštu svatomartinského vína je za námi. Velký zájem byl o řízenou degustaci svatomartinských a mladých vín, vína se ochutnávala a kupovala přímo od předních moravských a českých producentů v expozici Jede traktor, muzejní dvůr lákal vůní husích pečínek. Tak zase za rok!
nahled-myslivec
Myslivecké slavnosti 15. 10. 2016
Přehlídka myslivosti v ČR – seznámení s tradicemi, ukázky kynologie, sokolnictví, lesní a myslivecká pedagogika pro děti, odborné přednášky, ochutnávky zvěřiny, myslivecké troubení či vábení jelenů – to vše byly letošní oslavy Hubertova cechu.
fs_nahled
Farmářské slavnosti 24. 9. 2016
Poslední letošní Farmářské slavnosti zavítaly v sobotu 24. září do Národního zemědělského muzea.  
voda_nahled
Dešťovka na zahradě 21. 9. 2016
Slavnostní vyhlášení výherců soutěže Dešťovka na zahradě – zachycení a využití dešťové vody, kterou pořádal ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a časopisem Zahrádkář spolek Zvonečník, se uskutečnilo v našem muzeu 21. září 2016.
slavles_nahled
Malá slavnost lesa a dřeva 9. 9. 2016
Prožili jsme krásný den plný vůně dřeva a lesa. Navštívilo nás 548 osob malých i velkých, 7 zvířat živých, jedno dřevěné a loutková prasátka.
zzi_nahled
NZM na agrosalonu Země živitelka 2016
Národní zemědělské muzeum se na letošním ročníku výstavy Země živitelka prezentovalo ve třech pavilonech. V pavilonu Z se těšila největšímu zájmu sklízecí mlátička SM 500, jednotlivé pobočky jsme představili v pavilonu E5 a informační pultík jsme obsadili také v pavilonu T pod křídly MZe.
min_nahled
Zahájení výstavy Země živitelka 2016
Prezident republiky Miloš Zeman a ministr zemědělství Marian Jurečka navštívili expozici Národního zemědělského muzea na letošním agrosalonu Země živitelka. Přilákal je sem především kombajn SM 500, skvělý stroj se smutným příběhem. Ačkoli technickým řešením předběhl dobu o patnáct let, sériové výroby se nikdy nedočkal. Kombajn SM 500 je jeden ze “zašlapaných projektů” socialismu a vyroben […]