Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Fotogalerie

letensky_nahled
Letenský masopust 25. 2. 2017
Krásné počasí, nadšení rodiče i děti a spousta zábavy – takový byl letošní Letenský masopust.
LP_nahled
Letenské prase 28. 1. 2017
Na akci Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu zavítalo více než 2500 návštěvníků.
mysl_nahled
Vernisáž expozice MYSLIVOST 20. 12. 2016
Slavnostní vernisáží za přítomnosti ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ing. Zdeňka Nováka, státního tajemníka, Mgr. Jiřího Čižinského, starosty MČ Praha 7, Mgr. Karla Ksandra, generálního ředitele Národního technického muzea a dalších vzácných hostů jsme otevřeli novou expozici Myslivost.
mik_nahled
Mikuláš v muzeu 4. 12. 2016
Andělé Divadla Kvelb a mikulášská nadílka přilákaly do Národního zemědělského muzea téměř osm stovek malých i velkých návštěvníků.
dsc_5308
Advent 2016 na Ohradě
Již podruhé hostil lovecký zámek Ohrada adventní dílny. O prosincových nedělích tvořili malí i velcí návštěvníci dílen adventní věnce, svícny, ozdoby nebo betlém.   O první adventní neděli jsme vyráběli vánoční svícny a adventní věnce.   Druhá adventní neděle voněla perníkovým kořením.   Návštěvníci třetí adventní neděle si mohli odnést vlastnoručně vyrobený betlém.
husa_nahled
Letenská husa 12. 11. 2016
Jubilejní X. ročník Letenské husy a Koštu svatomartinského vína je za námi. Velký zájem byl o řízenou degustaci svatomartinských a mladých vín, vína se ochutnávala a kupovala přímo od předních moravských a českých producentů v expozici Jede traktor, muzejní dvůr lákal vůní husích pečínek. Tak zase za rok!
nahled-myslivec
Myslivecké slavnosti 15. 10. 2016
Přehlídka myslivosti v ČR – seznámení s tradicemi, ukázky kynologie, sokolnictví, lesní a myslivecká pedagogika pro děti, odborné přednášky, ochutnávky zvěřiny, myslivecké troubení či vábení jelenů – to vše byly letošní oslavy Hubertova cechu.
fs_nahled
Farmářské slavnosti 24. 9. 2016
Poslední letošní Farmářské slavnosti zavítaly v sobotu 24. září do Národního zemědělského muzea.  
voda_nahled
Dešťovka na zahradě 21. 9. 2016
Slavnostní vyhlášení výherců soutěže Dešťovka na zahradě – zachycení a využití dešťové vody, kterou pořádal ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a časopisem Zahrádkář spolek Zvonečník, se uskutečnilo v našem muzeu 21. září 2016.
slavles_nahled
Malá slavnost lesa a dřeva 9. 9. 2016
Prožili jsme krásný den plný vůně dřeva a lesa. Navštívilo nás 548 osob malých i velkých, 7 zvířat živých, jedno dřevěné a loutková prasátka.
zzi_nahled
NZM na agrosalonu Země živitelka 2016
Národní zemědělské muzeum se na letošním ročníku výstavy Země živitelka prezentovalo ve třech pavilonech. V pavilonu Z se těšila největšímu zájmu sklízecí mlátička SM 500, jednotlivé pobočky jsme představili v pavilonu E5 a informační pultík jsme obsadili také v pavilonu T pod křídly MZe.
min_nahled
Zahájení výstavy Země živitelka 2016
Prezident republiky Miloš Zeman a ministr zemědělství Marian Jurečka navštívili expozici Národního zemědělského muzea na letošním agrosalonu Země živitelka. Přilákal je sem především kombajn SM 500, skvělý stroj se smutným příběhem. Ačkoli technickým řešením předběhl dobu o patnáct let, sériové výroby se nikdy nedočkal. Kombajn SM 500 je jeden ze “zašlapaných projektů” socialismu a vyroben […]
ZZ_nahled
NZM na Zemi živitelce 2016
NZM se prezentovalo na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích samostatnou expozicí v pavilonu E5.
nahled_sec
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 18. 8. 2016
Poslední z řady Sedláckých čtvrtků jsme s návštěvníky muzea prožili 18. srpna. Dovyprávěli jsme Luštěniny s příběhem od společnosti Gengel, seznámili jsme se s méně běžnými luštěninami, které věnovala společnost CountyLife, s Leviathan Crew jsme vytvářeli originální tašky a večer ukončili s Kino otevřeno promítáním filmu Nový svět.
SC_nahled
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 11. 8. 2016
“Zeleninová zahrádka” v obležení dětí, které zaujatě sledovaly pohádku v podání Spolku třeboňského loutkového divadla. A po pohádce mlsaly dobroty ze zdravé kuchyně paní Momčilové. Tradičně nás doprovázely Luštěniny s příběhem a ukázka luštěnin z produkce společnosti CountryLife.
sedl_nahled_4_8
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 4. 8. 2016
Letní pohodu v našem muzeu jsme si tentokrát užili s kapelou Naked Professors, s báječnou paní Momčilovou a jejími dobrotami nejen z luštěnin a ve společnosti o.p.s. Gengel a luštěnin firmy ContryLife. Všem aktérům děkujeme za skvělou zábavu i poučení.
sedl_28_7_nahled
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 28. 7. 2016
Luštěniny s příběhem, workshop Namaluj si tašku s Leviathan crew, promítání filmu s Kino otevřeno a především příjemná letní pohoda v muzeu – to byl  Sedlácký čtvrtek.
nahled_sedlak
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 21. 7. 2016
Pohodový letní večer na muzejním dvoře – to byly v pořadí druhé Sedlácké čtvrtky se zdravou kuchyní Pavly Momčilové, s kapelou Naked Professors a s Luštěninami s příběhem.
sedlak_nahled
Sedlácké čtvrtky – Pohodové léto v muzeu – 14. 7. 2016
I když nám počasí nepřálo a museli jsme se z muzejního dvora přesunout pod střechu, užili jsme si s dětmi loutkovou pohádku Zeleninová zahrádka, poučili se o zdravé kuchyni se zastoupením luštěnin, ochutnali spoustu dobrot od výživové odbornice paní Momčilové, seznámili se s luštěninami tradičními, méně známými i téměř zapomenutými. Děkujeme o.p.s. Gengel za Luštěniny […]
PMN_nahled
Pražská muzejní noc 11. 6. 2016
Báječná atmosféra, skvělá kapela Appendixie, vystoupení skupiny InsPyro s ohnivou show, bohatá gastronomie na muzejním dvoře, ale především spokojení návštěvníci expozic a výstav v našem muzeu – to byla Pražská muzejní noc v NZM.