Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Co se děje v muzeu

Světově významnou sbírku paroží jelenovitých z celého světa a souroží turovitých vytvořil prof. dr. Vilém Sallač na počátku 20. století. K nejvzácnějším exponátům patří paroží jelena Schomburgkova, který žil v Thajsku a v první polovině 20. století byl vyhuben. Velmi cenná jsou i paroží jihoamerických jelenů: huemul, pudu, mazama, jelenec bahenní a pampový.

Číst více

Pijte mléko, stříhejte jména výrobců z jejich obalů a vyměňte je za rodinnou vstupenku do Národního zemědělského muzea. Stačí vám na to deset ústřižků. Tak ZAPOJTE KRÁVY DO HRY!

mleko_pro_web

Letní pozvánka Radiožurnálu do NZM Ohrada

V ranním vysílacím bloku Radiožurnálu jste v pátek 22. červnece mohli slyšet pozvánku do pobočky Národního zemědělského muzea na zámku Ohrada. Neslyšeli jste? Nevadí – přehrajte si ji tady a teď.

 

DSC_0178

Představili jsme Pojízdné muzeum, “letní potulnou prezentaci” Národního zemědělského muzea. V průběhu prázdnin bude naše Pojízdné muzeum součástí Farmářských slavností MZe, které postupně probíhají ve čtyřech krajích.

Vidět nás můžete:

16. července – Ekofarma Lidečko
23. července – Ekofarma Číst více

Přijďte se svými dětmi a vnoučaty k nám do muzea a pátrejte po zvířátkách, která se nám rozutekla a schovala v expozicích. Pro malé hledače čeká na konci putování sladká odměna.

DSC_2712
A pro větší děti jsme připravili MUZEJNÍ PUTOVÁNÍ S Číst více