Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Co se děje v muzeu

Taky se vám zdá, že ten rok neuvěřitelně utekl? Jako by to bylo včera (a už je to rok), kdy jsme se rozhodli, že pro návštěvníky muzea připravíme adventní setkávání. Akce se moc povedla. A proto bychom rádi i Číst více

Světově významnou sbírku paroží jelenovitých z celého světa a souroží turovitých vytvořil prof. dr. Vilém Sallač na počátku 20. století. K nejvzácnějším exponátům patří paroží jelena Schomburgkova, který žil v Thajsku a v první polovině 20. století byl vyhuben. Velmi cenná jsou i paroží jihoamerických jelenů: huemul, pudu, mazama, jelenec bahenní a pampový.

Číst více

Pijte mléko, stříhejte jména výrobců z jejich obalů a vyměňte je za rodinnou vstupenku do Národního zemědělského muzea. Stačí vám na to deset ústřižků. Tak ZAPOJTE KRÁVY DO HRY!

mleko_pro_web

Letní pozvánka Radiožurnálu do NZM Ohrada

V ranním vysílacím bloku Radiožurnálu jste v pátek 22. červnece mohli slyšet pozvánku do pobočky Národního zemědělského muzea na zámku Ohrada. Neslyšeli jste? Nevadí – přehrajte si ji tady a teď.

 

DSC_0178

Národní zemědělské muzeum Praha a Výstaviště České Budějovice se dohodly na projektu společné vstupenky mezi NZM Ohrada a výstavou Země živitelka, která se koná od 25. do 30. srpna 2016. Na základě předložené vstupenky z výstavy Země živitelka bude do Číst více