Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Doporučujeme

Staňte se i vy na chvilku hosty hraběnky Marie Sidonie Chotkové a nechte se doprovázet nejkrásnějšími místy jejího sídla.

V zámecké knihovně můžete nahlédnout do dobových módních žurnálů, v dámských salónech vyslechnete příběh lásky Sidonie a Rudolfa, v Číst více

Sedlácké čtvrtky – to je program pro letní odpoledne a večer v Národním zemědělském muzeu – loutkové divadlo pro děti, workshopy, koncerty kapel a občerstvení na muzejním dvoře. Akce je pro návštěvníky zdarma.

Leták SEDLACKE CTVRTKY 2017 TISK3  Leták SEDLACKE CTVRTKY 2017 TISK2

 

 

 

Publikace Sbírka parafínových modelů jablek představuje část souboru modelů ovoce a zeleniny z valtické pobočky Národního zemědělského muzea, zároveň přináší i základní informace o pěstování jablek nebo chorobách a škůdcích jabloní.

Publikace se zabývá největší skupinou rozsáhlého souboru sádrových a Číst více

Lide_a_rybyVe druhé části výstavního cyklu Z fotoarchivu NZM představujeme obor rybářství.

Ryby pomocí udic s háčky chytali již starověcí Číňané, Egypťané, Řekové i Římané, také američtí indiáni, kteří vynalezli umělé dřevěné rybky. I na našem území má lov ryb Číst více

2. 6. 2017 od 9 do 17 hodin

Naučná soutěžní stezka na dvoře doplněná ukázkami některých řemesel. Akce je zaměřená zejména na školní skupiny a rodiny s dětmi.

Zemědělský den leták

Jednotlivá stanoviště jsou věnována tématům z oboru zemědělství a potravinářství. Děti Číst více