Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Po nových muzejních schodech

S příchodem prázdnin otevřelo Národní zemědělské muzeum svůj hlavní vchod. Zhruba dvoumilionová investice na rozšíření hlavního vstupu do muzea, který je směrem od Letenského zámečku a sadů, je zdárně využita. Návštěvníci se mohou těšit na širší schodiště a rodiče s kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí na novou přístupovou rampu.

nove schody

Nový vchod je jen začátkem složitějších stavebních úprav, které budou v muzeu probíhat v následujících měsících. Postupně by mělo dojít k úpravě některých pater, rekonstrukci stávajících a vybudování nových výstavních sálů, které jsou nezbytným předpokladem pro vznik nových expozic. Budově tak bude navrácen účel, pro který byla před téměř sto lety stavěna.

K expozici Rybářství, která v prosinci oslaví rok existence, a která letos v květnu získala druhé místo v kategorii Muzejní výstava roku prestižních cen Gloria musaealis za rok 2015, se postupně přidají expozice Lesnictví, Myslivost, Zemědělství, Potravinářství, Gastronomie, Pivovarnictví nebo Vinařství.

Celou tiskovou zprávu najdete na http://nzm.cz/multimedia/uploads/2016/01/TZ_20160707_Nov%C3%BD-vchod-a-rekonstrukce-1.pdf