Národní zemědělské muzeum

s.p.o. Ministerstva zemědělství

Publikace Rybářství

Rybářství – Obrázková statistika ze světa ryb a rybářů je kreslená publikace plná zajímavostí ze světa ryb a rybářů pro malé i velké čtenáře a všechny milovníky fascinujícího světa ryb. Dozvíte se zajímavá fakta z historie a současnosti českého rybářství a rybníkářství, základní informace o životě sladkovodních ryb i některá tajemství těchto mlčenlivých společníků. Zjistíte, jak se stavěly rybníky dříve a dnes, co musíte udělat pro získání rybářského lístku či proč jsme na jednom z posledních míst v konzumaci sladkovodních ryb v Evropě.

Obrázková příručka je praktickým studijním materiálem pro všechny, kteří propadli nebo mohou propadnout rybářské vášni. Ocení ji rodiče zvídavých potomků i pedagogové základních škol. Pro návštěvníky expozice Rybářství ji připravilo Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Rybářským sdružením ČR, Českým rybářským svazem, Státním oblastním archivem v Třeboni a dalšími.

Publikaci si můžete koupit na všech pěti pobočkách Národního zemědělského muzea nebo objednat telefonicky či e-mailem. Cena je 40 Kč.

pdf ke stažení (7 MB)