Národní zemědělské muzeum - Kačina

Český venkov, empírový zámek

Muzejní noc na Kačině

V neděli 21. května budou zámecká okna na Kačině svítit dlouho do noci. Probíhat zde totiž bude Muzejní noc, k níž se Kačina připojuje teprve podruhé.

Všechno začne tím, že zámek nezavře své expozice jako obvykle v 17 hodin, ale naopak, obě letošní výstavy, které zde Národní zemědělské muzeum připravilo, tedy Království včel a Genetika v zemědělství, budou pro návštěvníky otevřeny ještě od 17.30 až do 19. hodiny večerní. To proto, aby si je mohli prohlédnout i hosté, kteří na Kačinu přijedou až večer.

Hostům se budou v průběhu večera věnovat postavy z historie zámku, které je provedou jedinečnými empírovými interiéry a seznámí s historií zámku a hraběcího rodu Chotků. V nádherných prostorách chotkovské knihovny potom pan Radek Ryšánek všechny zasvětí do tajů průzkumu a restaurování historického nábytku. Tajemné prostředí zámecké bibliotéky současně vytvoří nevšední kulisu pro malé překvapení, které odhalí tajemství knih zde ukrytých. Celý program zakončí komentovaná prohlídka zámecké galerie, během níž si návštěvníci budou moci prohlédnout díla mistrů evropské krajinomalby 17., 18. a 19. století. Že budou i průvodci oděni v dobových kostýmech, je jisté.

Dvouhodinové prohlídky začínají ve 20.00, 20.30 a 21.00 hod.

 

Muzejní noc na zámku Kačina – ceny vstupného

základní  100 Kč

snížené (děti a mládež do 18 let, studenti, senioři)  50 Kč

děti do 6 let  25 Kč

rodinné  250 Kč

Výstavy Genetika v zemědělství a Království včel v rámci akce zdarma.

 

kacina mn plakat 2017

plakát ke stažení (pdf)