Národní zemědělské muzeum - Ohrada

Lesnictví, myslivost, rybářství a zámek

Marie Lhotová – výstava olejomaleb

01. 04. 2012 – 17. 06. 2012

Výstava představuje olejomalby Marie Lhotové, na kterých převažuje krajina s realistickým zobrazováním námětu. PhDr. Ing. Marie Lhotová, Ph.D., narozena na Šumavě v Nové Peci, žije a pracuje v Praze a v Českých Budějovicích. 

marie lhotovávýstava olejomaleb

Po studiu oboru psychologie na Karlově univerzitě v Praze a oboru klinické psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci se zaměřila na studium arteterapie na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, kde pod vedením Dr. Milana Kyzoura začala více a soustavněji malovat a vystavovat.

Výtvarně se vzdělávala u ak. malíře Vlastimila Šika, ak. malířky Heleny Hruškové a v ateliéru Věry Šteflové. Používá arteterapeutickou techniku dotvářeného akčního akvarelu, u nás málo používanou zažehlovací techniku encaustic art a malbu olejem. Profesně se zabývá klinickou psychologií a psychoterapií, přednáší psychologické obory na teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a vede speciální semináře a kurzy arteterapie v Praze i dalších městech.

Mediální partneři:

Český rozhlas 2 – Praha, Český rozhlas – Region, GASTRO Hotel – profi revue, Kam po Česku, Myslivost, PRESSWEB, Revue 50plus a Zemědělec.

Kontakt:

Mgr. Martin Slaba, ředitel NZM Ohrada, tel.: +420 387 965 340, e-mail: martin.slaba@nzm.cz
Mgr. Lubomír Maršík, PR/MARKETING, tel. +420 220 308 382, e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz