Národní zemědělské muzeum - Praha

Národní zemědělské muzeum

Ojedinělá nabídka pro školy – komentované prohlídky výstavy Rozkulačeno! Půlstoletí perzekuce selského stavu

Velmi úspěšná výstava Rozkulačeno! Půlstoletí perzekuce selského stavu, kterou připravilo Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů, byla prodloužena do 30. června 2017.

V měsících únoru – červnu muzeum nabízí prohlídky této výstavy s odborným výkladem. Komentované prohlídky jsou vhodné zejména pro školní skupiny. Lektor (student doktorského studia Univerzity Karlovy v Praze, obor historie) přiblíží žákům a studentům dějiny, o kterých možná slyšeli od svých otců, dědečků a pradědečků, a které se možná dotýkaly jejich vlastních rodin. Pravdu o kolektivizaci padesátých let se dozvědí poutavou a zajímavou formou během zhruba hodinové prohlídky, jejíž součástí je zamyšlení se nad úkoly v pracovních listech.

Prohlídky budou probíhat v následujících termínech:
ÚNOR: pátek 3., úterý 7., středa 8., úterý 14., pátek 17., středa 22.
BŘEZEN: středa 1., čtvrtek 2., úterý 7., středa 8., čtvrtek 9., středa 15., čtvrtek 16., úterý 21., středa 22., čtvrtek 23.
DUBEN: úterý 4., čtvrtek 6., úterý 11., středa 12., úterý 18., středa 19., čtvrtek 20., středa 26.
KVĚTEN a ČERVEN: prohlídky na objednání, termíny domluvíte s lektorem

Prohlídky jsou vhodné pro žáky 7., 8., a 9. tříd základních škol a studenty středních škol. Prohlídka trvá zhruba 50 – 60 minut. Vstupné na prohlídku i do celého Národního zemědělského muzea je pro školy ZDARMA.
Na prohlídku je nutná rezervace na emailu rozkulacenokomentovanaprohlidka@nzm.cz.

ROZKULAČENO! PŮLSTOLETÍ PERZEKUCE SELSKÉHO STAVU

Ukázka z pracovních listů:

PRACOVNÍ LIST Rozkulačeno - SŠ-3