Národní zemědělské muzeum - Praha

Národní zemědělské muzeum

Slavné stavby Prahy 7

26. 10. 2012 – 30. 11. 2012

Slavné stavby Prahy 7

 

Pořadatelé výstavy: FOIBOS BOOKS s.r.o., Národní zemědělské muzeum Praha
Záštita nad výstavou: Marek Ječmének, starosta Městské části Praha 7
Podpora a spolupráce: MČ Praha 7, Hlavní město Praha, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo kultury, Národní technické muzeum, České přístavy, Havas Worldwide Prague, Váš makléř, Delta center, Incheba, Ramico, Real Happy, Ateliér T plan, Ateliér AP, Holport, DaM, Metrostav
Autoři publikace: Petr Krajči (ed.), Lukáš Beran, Pavel Halík, Patrik Líbal, Zdeněk Lukeš, Eva Semotanová, Filip Šenk, Pavel Vlček, Michal Zlámaný Fotografie: Jiří Podrazil

Výstava bude otevřena pro návštěvníky od 26. října do 30. listopadu 2012 v Národním zemědělském muzeu Praha, ve foyer na 1. patře, denně mimo pondělí od 9 do 17 hod.

Záštitu nad projektem Slavné stavby měst České republiky převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo kultury ČR.

Výstava „Slavné stavby Prahy 7“ představí ve fotografiích a dokumentech, v českém a anglickém jazyce, výběr 32 staveb z celkových 70, které obsahuje stejnojmenná publikace. Kniha je již šestou z ediční řady Slavných staveb pražských městských částí. Osmičlenný autorský tým, vedený Petrem Krajčim, prostudoval a probádal dokumentaci desítek staveb čtvrti Holešovice, Letná, Bubny i část Bubenče a Troji, aby vybral a představil stavby a stavební soubory, které tvoří nejvýznamnější část architektonického bohatství a dědictví městské části Prahy 7.

Na výstavě budou k vidění takové významné architektonické skvosty jako je nově zrekonstruované Národní technické muzeum, Hlávkův most, Průmyslový palác, Rudolfova štola či galerie umění DOX. Každé ze staveb je věnován samostatný panel s textem, současnými a archivními fotografiemi a plány. Vybrané stavby jsou příkladem architektonického myšlení, ukázkou životního stylu a charakterizují své tvůrce, objednavatele, majitele a obyvatele.

 

Kontakty: FOIBOS BOOKS, s.r.o.
Vilová 11, 100 00 Praha 10
telefon: +420 274 774 451
e-mail: m.pichova@foibos.cz
web: www.slavnestavby.cz

Národní zemědělské muzeum Praha
Kostelní 44, 170 00 Praha
telefon: 220 308 200, 602 932 578
e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz
web: www.nzm.cz