Národní zemědělské muzeum - Valtice

Vinařství, zahradnictví, krajina

Advent v muzeu

Advent v muzeu

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny Valtice přivítá letošní Vánoce výstavou a tvořivou dílnou s názvem „Kouzlo vánočních tradic, zvyků a pověr.“ Výstava bude otevřena v den první adventní neděle, kdy se  na náměstí Valtic slavnostně rozzáří světla vánočního stromu, zazní první koledy a zavoní  punč a svařené víno.

Návštěvníci muzea se mohou těšit na tvorbu místních lidových umělců, například na betlém z kukuřičného šustí paní Ziny Juřicové z Valtic nebo na vyřezávaný betlém pana Karla Vaška z Charvátské Nové Vsi. Ale také na spoustu vánočních dekorací z netradičních materiálů jako je korek, knoflíky, plsť či novinový papír. „Výstava se zaměřuje na bohatou vánoční symboliku, připomíná zapomenuté zvyky a tradice, bez kterých si naši předkové Vánoce nedovedli představit. Některé z nich si mohou návštěvníci prostřednictvím této výstavy opět oživit a u nás sami vyzkoušet,“ uvedl ředitel valtické pobočky Vilém Křeček.  Součástí výstavy je vánoční dílna, kde si nejen děti mohou vyrobit milou vánoční ozdobu. Výstava bude otevřena 27.11. 2016 od 9:00 do 18:00 hodin.

Na výstavu naváže stejnojmenný lektorský program pro děti základních a mateřských škol, který bude plný her, soutěží i zajímavého povídání o vánočních tradicích a symbolech.Děti se také mohou těšit na vyrábění ozdůbek na stromeček i malou vánoční odměnu. Program bude probíhat od 28.11. do 20.12.2016 po předchozím objednání.

dsc_0678dsc_0680dsc_0626dsc_0666