Národní zemědělské muzeum - Valtice

Vinařství, zahradnictví, krajina

Barevná inspirace

Valtická pobočka Národního zemědělského muzea zve již tradičně všechny milovníky balkónových květin a letniček na výstavu s názvem Barevná inspirace. Na návštěvníky v tomto období čeká nádvoří rozzářené barvami léta protkané svěží květinovou vůní.

Výstava je  tvořená ve spolupráci se Zahradnickým centrem Malinkovič z Břeclavi a bude zdobit muzejní nádvoří od 27.5.2017 do 31.8.2017. Jedná se již o dvanáctý ročník této úspěšné výstavy, která se stala ve Valticích tradicí.

Návštěvníci tu mohou vidět pestrou paletu muškátů, petúnií, surfínií, lobelek, gazánií, begónií, aksamitníků a spoustu dalších druhů balkónových květin a letniček. Pokud tedy hledáte zajímavý nápad, jak zkrášlit vaši zahradu, terasu či balkón, pak bude návštěva této výstavy určitě inspirací.

Výstavu se nemusíte bát navštívit i s malými dětmi, na ně muzeum také pamatovalo. V květinách mohou děti hledat skřítky, odhalit jejich jména a zjistit název květiny,ve které se ukrývají. Pokud se jim podaří všechny objevit, u pokladny na ně bude čekat malá odměna.