Národní zemědělské muzeum - Praha

Národní zemědělské muzeum

Proč navštívit Národní zemědělské muzeum v Praze?

Jsme moderním zážitkovým muzeem. V  interaktivních expozicích představujeme oblasti a témata resortu zemědělství v jejich rozmanitosti, potřebnosti a významu nenudnou, hravou formou.

Jsme místem prožitku
Společně s vámi putujeme příběhy lesních světů v expozici recykLES. V expozici Jede traktor si každý může vyzkoušet, jaké je to sedět za volantem historického traktoru Zetor nebo si vyzkoušet herní traktorový simulátor.

Jsme místem techniky
Díky moderním technologiím umožníme návštěvníkům v Laboratoři ticha nahlédnout do buněčné úrovně lesního biotopu.

Jsme místem poznání
Co je keser nebo nebesák? Co měl Krčín s čerty? Co skrývá dno rybníka a kdo žije ve vodě, nad vodou i kolem vody? Hledáte s námi odpovědi v expozici Rybářství. V expozici Jede traktor se seznámíte s historií, vývojem a využitím traktoru jako neodmyslitelného pomocníka zemědělce.

Jsme místem objevování
Vydáme se na cestu za rybami, rybníky a rybníkáři s vypravěčem v expozici Rybářství. Sledujeme časovou osu vývoje obalů od historie až po současnost, z různých prostředí až po dobývání vesmíru v expozici Od věku sloužím člověku.

Jsme místem relaxace
S námi se vnoříte do ticha, obklopíte se tichem a otevřete se v Laboratoři ticha nevšednímu zážitku. Uprostřed za(s)taveného času v expozici recykLES můžete vnímat energii lesního světa v rytmu věčného koloběhu.

Jsme místem her
A hrát si u nás mohou spolu s dětmi i dospělí.

Jsme místem setkávání
U nás se můžete setkávat s přáteli, společně prožívat příběhy našeho muzea. Muzejní dvůr nabízí příjemné posezení v zeleni, pro děti malou naučnou stezku O stromech a lese, ukázku drobných domácích zvířat i malou zahrádku zemědělských plodin.

Jsme „otevřeným“ muzeem pro každého z Vás…
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Těšíme se na Vaše návraty.