Národní zemědělské muzeum - Praha

Národní zemědělské muzeum

“recykLES” – příběhy lesních světů/Lektorský program

Vydejte se s námi na cestu lesními světy… A až v lesním orloji zazní zvuky lesních semínek, padajících z úrodné koruny bájného stromu, vypravíte se s vypravěči na hravou pouť do míst, kde tajemné síly vydávají své vlastní pokyny energii celého lesního světa, uchované v obalech plodů a semen lesních dřevin, v rytmu věčného koloběhu.

Expozice je přístupná pouze s vypravěčem – průvodcem v určenou hodinu (dle časového rozvrhu uvedeného na recepci). Termín prohlídky si můžete objednat na: les@nzm.cz.

 

 

Příběhy expozice Rybářství vyprávíme malým i velkým/Lektorský program

Co je keser nebo nebesák? Co měl Krčín s čerty? Co skrývá dno rybníka a kdo žije ve vodě, nad vodou i kolem vody?
To vše i mnoho dalšího vám prozradí hry, příběhy i zážitky v expozici Rybářství, kde se vás ujmou naši vypravěči z uměleckého sdružení “mamapapa”.

Prohlídka s průvodcem v každou celou hodinu. Rezervujte si čas prohlídky na: rybarstvi@nzm.cz

.

 

Zavedeme vás do Laboratoře ticha/Lektorský program

Naučíme vás, jak se chovat v lese, jak se dívat na živé srdce Národního zemědělského muzea, které žije a roste svým vlastním lesním životem.

Prohlídka s průvodcem v každou celou hodinu. 

Jede traktor/Lektorský program

Expozice Jede traktor představuje dětem nejen zajímavosti z historie strojů, které tvoří základ naší rozsáhlé sbírky, ale dozví se také, jak nepostradatelný je traktor na polích v průběhu celého roku. Každý si také může vyzkoušet, jaké je to sedět za volantem historického traktoru Zetor. Děti  ocení šlapací traktůrky a pro ně určenou speciální dráhu procházející výstavním sálem, která jim práci na poli ještě více přiblíží.

Lektorské programy pro školy můžete objednat na: lektor@nzm.cz, tel. 220 308 329.