BYL VYNÁLEZ RUCHADLA VÝHROU, NEBO PROHROU PRO PŮDU? Ochrana půdy a regenerativní zemědělství jako nástroj adaptace na klimatickou změnu. Jak ovlivní klimatická změna naše zemědělství.
Jaký bude mít dopad klimatická změna na kvalitu potravin? Dokážeme čelit klimatické změně šlechtěním nových odrůd, nebo bude nutná změna skladby zemědělských plodin, či dokonce bude nezbytná úplná změna zemědělského hospodaření v krajině? Jakou úlohu hraje v adaptaci a zmírnění klimatické změny půda a život v ní? Byl vynález ruchadla a rozvoj moderního intenzivního zemědělství výhrou nebo prohrou pro půdu? Můžeme se poučit ze starých způsobu zemědělského hospodaření na půdě?
Ing. Karel Klem, Ph.D. z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. v rámci přednášky zodpoví mnoho otázek, včetně té, jaká je cesta k udržení schopnosti půdy lidem poskytovat obživu.
Čas přednášky: 18:30-19:00 v Objevovně ve 2. patře
CzechGlobe - Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.
CzechGlobe je veřejná výzkumná instituce, evropské centrum excelence, zkoumající pomocí nejmodernějšího přístrojového vybavení a postupů probíhající globální změny, její projevy v atmosféře a dopady na biosféru a lidskou společnost.